PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Grenoble
Známé univerzitní město Grenoble (cca 156 tisíc obyvatel) leží na soutoku řek Drac a Isère, v údolí, obehnáno hradbou tří pohoří - Vercors, Belledone a Chartreuse.

Symbolem města je lanovka vedoucí k pevnosti Bastille, odkud je nádherný výhled na řeku Isère a na město. Tato lanovka je nejstarší městskou lanovkou v Evropě. V roce 1968 bylo město dějištěm Zimních olympijských her.

Ve městě se nachází několik muzeí, jako například Muzeum Grenoblu (Musée de Grenoble), Muzeum někdejší provincie Dauphiné (Musée dauphinois), Muzeum odboje a deportace (Musée de la Résistance et de la Déportation), Muzeum bývalého biskupství (Musée de l’Ancien Evêché) a Muzeum přírodní historie (Muséum d’Histoire Naturelle).

V Grenoblu najdete velké množství různých restaurací, řada z nich je i cenově přístupná a také mnoho příjemných kaváren, hlavně na náměstích Grenette, St-André a Notre-Dame.

The famous university town of Grenoble (about 156,000 inhabitants) lies at the confluence of the Drac and Isere rivers surrounded by the valley of three mountain ranges - Vercors, Belledon and Chartreuse.

The symbol of the city is the funicular leading to the Bastille fortress from which there is a wonderful view of the Isere River and the city. This funicular is the oldest cable car in Europe. In 1968, the city was the scene of the Winter Olympics.

There are several museums such as the Musée de Grenoble, Musée Dauphinois, Musée de la Résistance et de la Déportation, Musée de l'Ancien Eveche) and Museum of Natural History (Muséum d'Histoire Naturelle).

There is a large number of different restaurants in Grenoble, many of which are also affordable, as well as many nice cafes, especially in the squares of Grenette, St-André and Notre-Dame.

Domovská stránka - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs